Vas zanima, kako se hrani ta lepotička, da izgleda tako odlično?
Mi smo pokukali v njeno dieto. Beyonce in Jay Z sta skupaj poskušala prestati 22-dnevni veganski izziv, in kljub temu, da zvezdnica ni striktna pri veganskem načinu prehranjevanja, se še vedno trudi jesti večinoma hrano rastlinskega izvora. Rastlinska prehrana ji bolj ustreza, si pa dovoli občasne “prekrške”, recimo občasni obrok z ribami ali ostalim mesom. Predvsem to olajšuje kosila in večerje v restavracijah, kjer je pogosteje bolj zdravo in bogato z dobrimi hranilnimi vrednostmi, če jemo ribo in zelenjavo na žaru v primerjavi s testeninami, ki vsebujejo ogromno količino kalorij.
Kako torej izgleda prehrana Beyonce?
1. dan
Zajtrk: Namesto jajc, ki so običajno na jedilniku pri večjem delu populacije, si moramo omisliti nekaj, kar ni živalskega izvora. Smoothie iz mandljevega mleka, z banano, zamrznjenim jagodičevjem in špinačo, dodamo malo jogurta. Če dodamo še malo chia semen, poskrbimo še za zdrave maščobe.
Kosilo: Zajtrk, ki je bolj slab kar se beljakovin tiče, lahko v nas kar hitro spet vzbudi lakoto. Zato za kosilo poskusimo poiskati nekaj, kar bi nas bolj napolnilo. Dobra izbira so polnozrnate testenine in veganska gobova omaka.
Večerja: Rižota iz knjige Gwyneth Paltrow “My Father’s Daughter”. Pripravimo torej rižoto, polno zelenjave. Ogljikovi hidrati nas napolnijo, tako da po večerji nismo lačni. Po večerji si lahko privoščimo še žliko arašidovega masla, popijemo čaj in gremo spat.
Da prihranimo s časom in denarjem, lahko večerjo iz prvega dne uporabimo kot kosilo naslednji dan
2. dan
Za zajtrk bi torej pojedli jabolko ali banano, malo jogurta in žlico arašidovega masla.
Kosilo bi bili ostanki od včerajšnje večerje, torej zelenjavna rižota.
Vmes si lahko privoščimo beljakovinsko čokoladico, za večerjo pa spet pripravimo nekaj zdravega in okusnega. Lahko se odločimo za polnozrnate testenine ali kvinojo, naredimo omako s fižolom in zelenjavo, da dobimo še potrebne beljakovine.
Jedilnik Beyonce torej ni pretirano zahteven, najtežje se je navaditi na dejstvo, da se izogibamo vsem živilom živalskega izvora. Še vedno je zdravo, če si občasno privoščimo ribe, bogate z omega-3 maščobami. Z raznoliko prehrano lahko dobimo dovolj beljakovin, edina stvar, ki jo mogoče pogrešamo v dieti, so prigrizki med obroki. 3 obroki na dan so nekaterim čisto dovolj, po drugi strani pa obstajajo tudi ljudje, ki so navajeni jesti na vsake 3 ure. Vsako telo se razlikuje in vsakemu ustreza drugačen način prehranjevanja.